Vše, co si chtěl vědět o noviciátu

K čemu ten noviciát vlastně je?

Již brzo se ve videopříspěvku dovíš něco o tomto dvouletém období, ve kterém se novicové pod vedením novicmistra spoločně snaží uspořádat svůj život, zjistit, jestli je to skutečeně ta jejich "cesta", ale také lépe poznat spiritualitu a historii řádu.

Novicmistr o noviciátě.

Jak funguje noviciát? Proč musí novic dva roky poznávat sebe i jezuity? K čemu je to dobré? Na co se soustředí pozornost a jaký je denní program. Již brzo se pokusí na tyto i další otázky odpovědět novicmistr Jan Adamík. Podívej se taky na jeho profil.

Podrobně o noviciátu

Noviciát je období, v kterém se novic poznává sebe sama i způsob života jezuity. Toto poznávání sebe a řádu se děje prostřednictvím modlitby a meditací, nechybí ani tvz. experimenty a vzdělávání.

více

Fotogalerie

Neodmyslitelnou součastí noviciátu jsou i tvz. experimenty - ať je to již manuální práce, sociálně zaměřená činnost, práce v nemocnici nebo hospicu. Nechybí ale ani výlety do přírody.

více

Noviciátní program

Chceš mít alespoň trochu představu, co novicové dělají? Jak vypadá jejich program? Některé činnosti se opakují pravidělně na denní, týdenní, nebo jiné bázi.

více