Kdo jsou naši novici?

Pavel Kotěra

Jmenuji se Pavel Kotěra a narodil jsem se 7. 12. 1985 v Havlíčkově Brodě. Zde jsem později začal navštěvovat Základní školu V Sadech. Protože mne od mého mládí zajímala příroda, rozhodl jsem se nadále pokračovat ve všeobecnem studiu na gymnáziu.více


Vše, co jsi chtěl vědět o noviciátu

K čemu ten noviciát vlastně je?

Tady si můžeš poslechnout něco o tomto dvouletém období, ve kterém se novicové pod vedením novicmistra společně snaží uspořádat svůj život, zjistit, jestli je Tovaryšstvo Ježíšovo skutečně ta „jejich cesta”, ale také lépe poznat spiritualitu a historii řádu.

Novicmistr o noviciátě.

Jak funguje noviciát? Proč musí novic dva roky poznávat sebe i jezuity? K čemu je to dobré? Na co se soustředí pozornost a jaký je denní program? Na tyto i další otázky odpovídá novicmistr Jan Adamík. Podívej se také na jeho profil.


Podrobně o noviciátu

Noviciát je období, ve kterém novic poznává sebe sama i způsob života jezuity. Toto poznávání sebe a řádu se děje prostřednictvím modlitby a meditací, k formaci patří i tzv. experimenty a vzdělávání.

více

Fotogalerie

Neodmyslitelnou součástí noviciátu jsou i tzv. experimenty - ať je to již manuální práce, sociálně zaměřená činnost, práce v nemocnici nebo hospicu. Nechybí ale ani výlety do přírody.

více

Noviciátní program

Chceš mít alespoň trochu představu o tom, co novicové dělají? Jak vypadá jejich den? Mnohé činnosti se opakují pravidelně na denní, týdenní nebo delší jiné bázi.

více